logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

Aktualności

Filozoficznie o Mocy Boga

o mocy Boga news 1

Doroczna konferencja organizowana przez Instytut Filozofii Chrześcijańskiej PWT we współpracy z Międzynarodowym Towarzystwem Filozoficzno-Teologicznym (MTFT), odbyła się 22 maja. Tym razem przedmiotem naukowych przemyśleń była Moc Boga.

Czytaj więcej

Dialog w Rodzinie

dialog w rodzinie news

Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Dialog w Rodzinie - Wsparcie rodzin w krajach Unii Europejskiej” odbyła się w poniedziałek 21 maja na Papieskim Wydziale Teologicznym.

Czytaj więcej

Nowy-stary Rektor

rektor fb 2

Podczas posiedzenia Rady Wydziału 17 maja 2018 roku wybrano na kolejną kadencję dotychczasowego Rektora PWT ks. prof. dr. hab. Włodzimierza Wołyńca. Nowa kadencja rozpocznie się 1 września 2018 roku.

Czytaj więcej

Duch rozlewa świętość

sympozjum news

„Duch Święty rozlewa świętość” – Gaudete et Exsultate nr 6. Taki był tytuł sympozjum organizowanego przez Instytut Teologii Duchowości PWT w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej.

Czytaj więcej

Wybory Rektora PWT

rektor news

Zbliżają się wybory Rektora Papieskiego Wydziału Teologicznego. Władze naszej uczelni są wybierane na cztery lata i obecna kadencja Rektora zakończy się z ostatnim dniem sierpnia 2018 roku.

Czytaj więcej

Msza przed maturą

mwm news

Maturzyści ich rodziny, przyjaciele, a także uczestnicy dzieła Modlitewnego Wsparcia Maturzysty uczestniczyli we Mszy św. przed maturą. Eucharystia sprawowana była w kościele uniwersyteckim.

Czytaj więcej

Koncert "Formuła Dobra"

koncert news

Samorząd Studencki Papieskiego Wydziału Teologicznego po raz kolejny zaprosił na koncert charytatywny połączony z licytacją na rzecz Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska. Koncert „Formuła Dobra” odbył się w auli PWT 25 kwietnia 2018 r.

Czytaj więcej

O Duchu Świętym w Świdnicy

konferencja news

W uroczystość św. Wojciecha – patrona Seminarium Duchownego w Świdnicy, odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Sakramentalne i pozasakramentalne działanie Ducha Świętego”.

Czytaj więcej

Tomaszonalia 2018

tomaszonalia news

Modlitwa, błogosławieństwo, przekazanie kluczy – tak rozpoczęły się tegoroczne, czwarte Tomaszonalia, czyli święto studentów Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

Czytaj więcej

Finał KFK 2018

kfk 2018 news

Trzydziestu uczniów z okręgów wrocławskiego, świdnickiego i legnickiego wzięło udział w finałowym, wojewódzkim etapie trzeciej edycji Konkursu Filozofii Klasycznej. Najlepsi mają już zapewniony indeks na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu.

Czytaj więcej