logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

Diecezjalny Konkurs Papieski

DKP A4

Koło Naukowe Studentów Teologii Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu pragnie zaprosić do udziału w pierwszej edycji Diecezjalnego Konkursu Papieskiego pod hasłem: „Franciszek – papież naszych czasów”.

 

Poprzez udział w Konkursie pragniemy zwrócić uwagę młodzieży na postać Ojca Świętego Franciszka, jego życie oraz nauczanie, zachęcić wszystkich młodych do zapoznania się z dokumentami papieskimi, a także do samodzielnego pogłębienia wiedzy o samym papieżu, znanym niegdyś jako kard. Jorge Mario Bergoglio.

 

Do udziału w Diecezjalnym Konkursie Papieskim zachęcamy wszystkich uczniów szkół średnich (ponadgimnazjalnych / ponadpodstawowych). Konkurs jest dwuetapowy:

 

I etap – szkolny, podczas którego uczniowie rozwiązują test wiedzy o papieżu Franciszku przygotowany przez Koło Naukowe Studentów Teologii PWT we Wrocławiu. Etap szkolny Konkursu przewidziany jest na czwartek, 11 stycznia 2018 roku (godzina 10:00).

II etap – diecezjalny będzie miał miejsce w sali Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu w czwartek, 1 marca 2018 roku.

 

Jednocześnie Koło Naukowe Studentów Teologii PWT we Wrocławiu zwraca się z prośbą o udostępnienie informacji na temat Diecezjalnego Konkursu Papieskiego, przeprowadzenie szkolnego etapu Konkursu Papieskiego oraz zachęcenie uczniów do wzięcia udziału.

 

Regulamin i harmonogram