logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

KONFERENCJE NAUKOWE I SYMPOZJA

XXI Dolnośląski Festiwal Nauki 2018

XXI Dolnośląski Festiwal Nauki 2018 na PWT - 21-26.09.2018 r.

Czytaj więcej

XLVIII Wrocławskie Dni Duszpasterskie

XLVIII Wrocławskie Dni Duszpasterskie „W mocy Bożego Ducha – powołani do wolności” - 28,29.08.2018 r. 

Czytaj więcej

Teologia w świecie nauki

Międzynarodowa Konferencja Naukowa z okazji 50-lecia Papieskiego Wydziału Teologicznego w powojennej Polsce "Teologia w świecie nauki", odbyła się w Papieskim Wydziale Teologicznym w dniach 22-23 czerwca 2018 r.

 

Czytaj więcej

"Wokół osoby i dzieła ks. prof. Józefa Majki. Konferencja naukowa upamiętniająca 100. rocznicę urodzin i 25. rocznicę śmierci”

Konferencja naukowa „Wokół osoby i dzieła ks. prof. Józefa Majki Konferencja naukowa upamiętniająca 100. rocznicę urodzin i 25. rocznicę śmierci” miała miejsce w auli Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu, 28 maja 2018 roku.

Czytaj więcej

„Kultura nie tylko literacka. W kręgu myśli Karola Wojtyły - Jana Pawła II”

Międzyuczelniana ogólnopolska konferencja naukowa „Kultura nie tylko literacka. W kręgu myśli Karola Wojtyły - Jana Pawła II” miała miejsce w Sali Senatu Papieskiego Wydziału Teologicznego 15-16 czerwca 2018 roku. Organizatorem byli Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu, Uniwerystet Zielonogórski i Uniwerystet Wrocławski.

 

Czytaj więcej

33. Ogólnopolskie Forum Młodych

Pod hasłem „Kościół w państwie. Państwo w Kościele” odbyło się 33. Ogólnopolskie Forum Młodych. Spotkanie rozpoczęło się w czwartek 16 listopada i trwało dwa dni.

Czytaj więcej

XLVII Wrocławskie Dni Duszpasterskie

XLVII Wrocławskie Dni Duszpasterskie odbyły się we Wrocławiu w dniach 28-29 sierpnia 2017 r. pod hasłem "Otrzymaliśmy w darze Ducha Świętego. Różnorodność w jedności".
Poniżej nagrania z homilii i wykładów podczas zaprezentowanych podczas tego spotkania:

Czytaj więcej

Sympozjum o św. Jadwidze Śląskiej z okazji 750 rocznicy jej kanonizacji

Nagrania wykładów przedpołudniowych sesji Sympozjum o św. Jadwidze Śląskiej, które odbyło się 28 marca 2017 roku we Wrocławiu i w Trzebnicy. Spotkanie było zorganizowane z okazji 750-lecia kanonizacji patronki Śląska.

Czytaj więcej

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „To czyńcie na moją pamiątkę”

Nagrania wykładów wygłoszonych 8 czerwca 2017 roku podczas międzynarodowej konferencji naukowej "To czyńcie na moją pamiątkę".

Czytaj więcej

"Ekologia wyzwaniem dla teologii"

Nagrania wykładów wygłoszonych 31 maja 2016 r. podczas konferencji naukowej "Ekologia wyzwaniem dla teologii", która odbyła się na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu.

Czytaj więcej