logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

INAUGURACJA AKADEMICKA 2016

Nagrania homilii oraz wykładu wygłoszonych 11 października 2016 r. podczas Inauguracji Akademickiej 2016/2017 na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu.

Uroczysta Msza Św. w katedrze wrocławskiej rozpoczęła Inaugurację Roku Akademickiego 2016/2017 na Papieskim Wydziale Teologicznym. Eucharystii przewodniczył Jego Ekscelencja Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, Wielki Kanclerz PWT. W homilii ks. dr hab. Dominik Ostrowski, Wicerektor WSD w Świdnicy wskazywał na sens przywoływania Ducha Św., który prowadzi do prawdy i oświeca umysł człowieka.

Wykład inauguracyjny pt. "Małżeństwo i rodzina w świetle Pisma św" wygłosił o. prof. dr hab. Hugolin Langkammer OFM. Tematem przewodnim była analiza fragmentów Pieśni nad Pieśniami ze Starego Testamentu. Na zakończenie uroczystości Jego Ekscelencja Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, Wielki Kanclerz PWT podziękował wszystkim zebranym za obecność i życzył, aby Papieski Wydział Teologiczny był miejscem zdobywania wiedzy i mądrości, kształtowania sumienia i ducha.

Nagrania dźwiękowe:

1. Ks. dr hab. Dominik Ostrowski - Homilia
Do odsłuchania: 

Do pobrania (mp3)

2. O. prof. dr hab. Hugolin Langkammer OFM - Małżeństwo i rodzina w świetle Pisma św.
Do odsłuchania:

Do pobrania (mp3)