logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

Informacje nt. praktyk katechetycznych

Studenci kierunku TEOLOGIA oraz słuchacze PODYPLOMOWYCH STUDIÓW TEOLOGICZNO-KATECHETYCZNYCH, którzy chcą otrzymać zaświadczenie o przygotowaniu do wykonywania zawodu nauczyciela religii są zobowiązani do odbycia praktyk szkolnych w odpowiednich typach szkół zgodnie z przyjętymi programami kształcenia:

 

- dla osób, które posiadają przygotowanie do wykonywania zawodu nauczyciela innego przedmiotu niż religia – 60 godz. praktyk w zakresie dydaktycznym (obserwacja i prowadzenie lekcji religii) – dotyczy tylko słuchaczy studiów podyplomowych;

 

- dla osób, które nie posiadają żadnego przygotowania do wykonywania zawodu nauczyciela – 30 godz. praktyk w zakresie psychologiczno-pedagogicznym i 120 godz. praktyk w zakresie dydaktycznym (obserwacja i prowadzenie lekcji religii).


Po odbyciu praktyk prawidłowo wypełnione dokumenty (zgodnie ze wskazaniami zamieszczonymi w programie kształcenia) należy złożyć u ks. dr. Krzysztofa Boreckiego. Zaświadczenia o przygotowaniu do wykonywania zawodu nauczyciela religii wydaje Rektor PWT, bądź osoba przez Niego upoważniona.

 

Kontakt:
Ks. dr Krzysztof BORECKI,
tel. 71/321-41-71
tel: 71/354-35-15

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Program kształcenia dla kierunku TEOLOGIA

Program kształcenia dla PODYPLOMOWYCH STUDIÓW TEOLOGICZNO-KATECHETYCZNYCH

 

Dokumenty praktyk do pobrania:

 

Studenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych na kierunku TEOLOGIA (cykl A i B):

 

- Praktyka szkolna w zakresie psychologiczno-pedagogicznym (pdf)

- Praktyka szkolna w zakresie dydaktycznym (pdf)

 

Słuchacze Podyplomowych Studiów TEOLOGICZNO-KATECHETYCZNYCH:

 

- Praktyka szkolna w zakresie psychologiczno-pedagogicznym (pdf)

- Praktyka szkolna w zakresie dydaktycznym (pdf)