logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

sp biblia d

PODYPLOMOWE STUDIA BIBLIJNE

 

Dyrektor:
ks. prof. dr hab. Mariusz Rosik
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czas trwania studiów: 2 lata (cztery semestry)

 

Wymagania rekrutacyjne dostępne w dziale REKRUTACJA

 

Podstawowym celem studiów jest formacja biblijna osób świeckich, które ukończyły już studia wyższe. Prowadzą one nie tylko do pogłębienia wiedzy na temat Pisma Świętego, archeologii, geografii i historii biblijnej oraz języków biblijnych, ale także przygotowują do prowadzenia grup i kręgów biblijnych w różnych ośrodkach formacyjnych.

 

Zajęcia kursoryczne, wykłady monograficzne i ćwiczenia odbywają się w co drugą sobotę, zgodnie z wyznaczonym planem, w salach Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia Podyplomowych Studiów Biblijnych.

 

Podyplomowe Studia Biblijne dają następujące uprawnienia: katecheci i nauczyciele kończący PSB mogą dołączyć dyplom do akt, starając się o awans zawodowy; dyplom PSB upoważnia do prowadzenia grup i spotkań biblijnych w ramach pracy grup modlitewno-formacyjnych.

 

Zaliczenie poszczególnych semestrów odbywa się przez złożenie odpowiednich egzaminów i zdobycie zaliczeń. Wymaga się także złożenia pracy dyplomowej (ok. 25 stron), która będzie zaakceptowana przez promotora, nie przewiduje się natomiast obrony tej pracy.

 

Opłaty za studia zgodne z Tablą Opłat PWT.