LOGO NAPI PNG2
A+ A A-

PODYPLOMOWE STUDIA FILOZOFICZNO-ETYCZNE

 

REKRUTACJA:
www.pwt.wroc.pl/rekrutacja

 

Dyrektor: 
ks. dr hab. Piotr Mrzygłód

Opiekun naukowy:
o. prof. PWT dr hab. Jerzy Tupikowski CMF

Czas trwania studiów:
3 semestry;
Łączna ilość godzin – 360. Piętnaście zjazdów w semestrze po 8 godz. zajęć (średnio 3 razy w miesiącu)
 

Nadrzędnym celem studiów jest przygotowanie nauczycieli etyki i/lub filozofii w szkole podstawowej, gimnazjum oraz liceum; zdobycie i pogłębienie wiedzy w zakresie etyki przez nauczycieli (zwłaszcza) przedmiotów humanistycznych, które implikują problematykę etyczną, jak również filozoficzną.

Studia obejmują następujące wykłady, ćwiczenia, konwersatoria: antropologia filozoficzna, bioetyka (wykład + ćwiczenia), dydaktyka filozofii (wykład + ćwiczenia), etyka ogólna (wykład + ćwiczenia), etyka społeczna i polityczna (wykład + ćwiczenia), etyka szczegółowa (wykład + ćwiczenia), filozofia religii, historia doktryn etycznych, historia filozofii nowożytnej i współczesnej, historia filozofii starożytnej i średniowiecznej, konwersatorium myśli Jana Pawła II, logika z elementami ogólnej metodologii nauk, metafizyka, pedagogika z elementami dydaktyki, wstęp do filozofii.

Zdobyte kwalifikacje: znajomość fundamentalnej problematyki etycznej; biegłość w orientacji we współczesnych sporach i dyskusjach etycznych; umiejętność oraz biegłość w argumentacji w obszarze etyki; pogłębiona świadomość obecności pierwiastka moralnego w różnych dziedzinach kultury; specjalistyczne przygotowanie dydaktyczne w zakresie nauczania etyki lub filozofii.

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia (Opera, Firefox, Chrome, IE).

EU Cookie Directive Module Information