LOGO NAPI PNG2
A+ A A-

Podyplomowe studia Teologiczne/Teologiczno-Katechetyczne

REKRUTACJA:
www.pwt.wroc.pl/rekrutacja

Opiekun naukowy:
ks. prof. dr hab. Włodzimierz Wołyniec

Dyrektor:
ks. dr hab. Robert Zapotoczny - tel.: 781-829-777

UWAGA! Zmiana prawa!
Dnia 31 maja 2016 r. zostało podpisane nowe Porozumienie pomiędzy Konferencją Episkopatu Polski oraz Ministrem Edukacji Narodowej w sprawie kwalifikacji zawodowych wymaganych od nauczycieli religii.
Dnia 7 czerwca 2016 r. Konferencja Episkopatu Polski podjęła Uchwałę w sprawie minimalnych wymogów w kształceniu nauczycieli religii, która określa wymiar godzin zajęć dydaktycznych prowadzonych w ramach studiów przygotowujących do wykonywania zawodu nauczyciela religii (Porozumienie § 2-5).

Zobacz więcej: Kwalifikacje absolwentów Podyplomowych Studiów Teologiczno-Katechetycznych do wykonywania zawodu nauczyciela religii.

STATUS PRAWNY PODYPLOMOWYCH STUDIÓW TEOLOGICZNYCH NA PWT WE WROCŁAWIU
(dla osób, które rozpoczęły studia w roku akademickim 2015/2016)

W związku z nowymi przepisami prawnymi nie zmieniają się kwalifikacje uzyskiwane na dotychczasowych studiach teologiczno-katechetycznych (dla osób, które rozpoczęły je w roku akademickim 2015/2016). Słuchacze tych studiów (o ile posiadają już ukończone studia magisterskie oraz tzw. przygotowanie pedagogiczne do nauczania innego przedmiotu niż religia) kontynuują realizację dotychczasowego programu i uzyskują kwalifikacje do wykonywania zawodu nauczyciela religii w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach oraz szkołach zasadniczych (z wyjątkiem specjalnych). Zajęcia nadal będą odbywały się w piątki po południu.

NOWE PODYPLOMOWE STUDIA TEOLOGICZNE / TEOLOGICZNO-KATECHETYCZNE NA PWT WE WROCŁAWIU

W związku z wejściem w życie nowych regulacji PWT we Wrocławiu przygotował ofertę nowych Podyplomowych Studiów Teologicznych/Teologiczno-katechetycznych, które spełniają wymogi określone w Porozumieniu i Uchwale.

Rekrutacja na pierwszy rok trwa od 15 czerwca do 1 października 2017.
Studia trwają od 1 do 6 semestrów (zależnie od wybranego zestawu modułów).
Zajęcia będą odbywać się w soboty.
Opłata rekrutacyjna i wysokość innych opłat uzależniona jest od wybranego modułu studiów, według tabeli opłat PWT.

Wymagania rekrutacyjne (pozycja V)

Więcej szczegółów - Program studiów i opłaty

Program kształcenia - Do pobrania (pdf) (doc)

Podyplomowe Studia Teologiczne/Teologiczno-Katechetyczne umożliwią:

- uzyskanie kwalifikacji do wykonywania zawodu nauczyciela religii jako drugiego przedmiotu w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach oraz szkołach zawodowych (w wyjątkiem szkół specjalnych);
- uzupełnienie przygotowania katechetycznego dla absolwentów teologii (np. brakujących przedmiotów katechetycznych oraz praktyk);
- uzupełnienie przygotowania psychologiczno-pedagogicznego;
- pogłębienie wiedzy teologicznej (dla osób, które nie są zainteresowane uczeniem religii w szkołach).

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia (Opera, Firefox, Chrome, IE).

EU Cookie Directive Module Information