LOGO NAPI PNG2
A+ A A-

Podyplomowe studia turystyki biblijnej

 

REKRUTACJA:
www.pwt.wroc.pl/rekrutacja

 

Dyrektor:
ks. prof. PWT dr hab. Jan Klinkowski

Czas trwania studiów:
2 lata (cztery semestry)
 
Zajęcia kursoryczne, wykłady monograficzne i ćwiczenia odbywają się w co drugą sobotę, zgodnie z wyznaczonym planem.
 
Absolwenci otrzymają świadectwo ukończenia Studium Turystyki Biblijnej.

Celem studiów jest wszechstronne przygotowanie osób do organizowania wyjazdów do krajów biblijnych. Program studiów zakłada poznanie zagadnień z teologii biblijnej, historii, archeologii, środowiska naturalnego oraz obecnych uwarunkowań polityczno-religijnych krajów biblijnych. Studenci powinni zdobyć nie tylko umiejętność organizowania wyjazdów, ale także ich duchową obsługę. Absolwenci mogą wspierać biura podróży w organizowaniu pielgrzymek, mogą również tworzyć, przy współpracy z parafiami, duszpasterstwo ludzi pielgrzymujących.

Zaliczenie poszczególnych semestrów odbywa się przez złożenie odpowiednich egzaminów i zdobycie zaliczeń. Na zakończenie studiów wymagana będzie praca dyplomowa w postaci przygotowania programu pielgrzymki wybranym szlakiem biblijnym wraz z prezentacją. Program studiów zakłada również odbycie wspólnej pielgrzymki do Grecji i Włoch lub innego kraju biblijnego. W trakcie pielgrzymki studenci będą mieli możliwość wykazania się praktycznymi możliwościami w prezentacji miejsc biblijnych.

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia (Opera, Firefox, Chrome, IE).

EU Cookie Directive Module Information