logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

Teologiczna Akademia Młodych

Teologiczna Akademia Młodych to unikatowa w skali krajowej inicjatywa uczelni teologicznej.

 

Jej głównym celem jest wsparcie szkół ponadgimnazjalnych w integralnym kształceniu młodzieży, szczególnie w zakresie kształcenia humanistycznego.
Wykładowcy Papieskiego Wydziału Teologicznego raz w miesiącu prowadzą zajęcia dla uczniów szkół średnich prezentując wyniki swoich badań naukowych z takich dziedzin, jak: teologia, filozofia, historia, pedagogika, teoria komunikacji społecznej, psychologia, biblistyka.

Każde spotkanie będzie połączone z możliwością zadawania pytań przez jego uczestników oraz zabrania głosu w dyskusji na omawiane tematy.

 

Pilotaż Programu odbył się w roku akademickim 2016/2017 we współpracy z Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy. Wykłady miały miejsce w Oleśnicy i w Sycowie.

 

Kolejny rok to kolejne spotkania Teologicznej Akademii Młodych. W roku 2018/2019 młodzi słuchacze TAM zostali wybrani z powiatu oławskiego.

Pierwsze spotkanie i jednocześnie inauguracja tegorocznej edycji, odbędzie się w Oławie 14.03.2018. Podobnie jak w roku ubiegłym pierwszy wykład pt. "Bóg, kasa i rock'n roll" wygłosi Szymon Hołownia.