LOGO NAPI PNG2
A+ A A-

Sekretarz Generalny

Ks. dr Jacek FRONIEWSKI

 

Pochodzi z Twardogóry. Święcenia kapłańskie przyjął 17 maja 1997 roku we Wrocławiu. Studiował geografię w Uniwersytecie Wrocławskim (magister geografii), teologię w Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu (magister teologii), gdzie kontynuował także studia specjalistyczne licencjacko-doktoranckie z teologii dogmatycznej (doktor teologii). Przez trzy lata studiował teologię ekumeniczną w J.A. Möhler-Institut für Ökumenik w Paderborn.

Przed rozpoczęciem formacji seminaryjnej był zatrudniony jako asystent w Instytucie Geografii Uniwersytetu Wrocławskiego i prowadził ćwiczenia z geografii ludności, geografii osadnictwa, geografii rolnictwa i statystyki. Po uzyskaniu magisterium z teologii posługiwał jako wikariusz w Bożkowie k/ Nowej Rudy (1997-99), Bielawie (1999-2004), Wrocławiu-Polance (2004-2006) oraz Wrocławiu-Sępolnie (2007-2011). W roku szkolnym 2006/2007 był wychowawcą w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Henrykowie.

Studia doktoranckie zakończył w 2011 roku rozprawą pt.: „Teologia anamnezy eucharystycznej jako pamiątki uobecniającej ofiarę Chrystusa i jej implikacje ekumeniczne". Publikuje m.in. w „Teologii w Polsce", „Wrocławskim Przeglądzie Teologicznym" oraz „Świdnickich Studiach Teologicznych". W 1991 roku otrzymał Nagrodę Polskiego Towarzystwa Geograficznego w za pracę magisterską pt. „Geograficzne aspekty wyznań i kultur religijnych we Wrocławiu".

Od 1 października 2014 r. pełni funkcję Sekretarza Generalnego Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

Kompetencje

  • nadzór nad pracą Dziekanatu
  • sprawy związane z egzaminami magisterskimi, licencjackimi i doktorskimi oraz postępowaniem habilitacyjnymi i postępowaniem o nadanie tytułu profesora;
  • organizacja studiów i roku akademickiego;
  • wydawnictwa PWT.

Biuro

ul. Katedralna 9
tel. 71 327-12-00 w. 28
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.