logo PWT polskie negatyw
A+ A A-

Ingres Metropolity Wrocławskiego

Uroczystości ingresowe, które 16 czerwca br. odbyły się we Wrocławiu zainaugurowały posługę abp. Józefa Kupnego na Dolnym Śląsku. Abp Kupny jest 59. biskupem wrocławskim i 5. Wielkim Kanclerzem Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

W swojej pierwszej homilii wygłoszonej w katedrze we Wrocławiu abp Kupny wskazał priorytety, jakimi kierować się będzie jako Metropolita. Wśród nich na pierwszy miejscu jest troska o drugiego człowieka, do której pomocnym drogowskazem, jak mówił Hierarcha, jest Katolicka Nauka Społeczna:

W zaangażowaniu na rzecz człowieka drogowskazem jest społeczna nauka Kościoła, która nie jest jakimś dodatkiem, ale integralną częścią doktryny Kościoła. Ufam, że tu we Wrocławiu, gdzie do niedawna dynamicznie rozwijana była społeczna nauka Kościoła, odzyska ona swój dawny blask i stanowić będzie ważną inspirację w poszukiwaniu takich rozwiązań problemów społecznych, gospodarczych, które najlepiej służyć będą dobru osoby i dobru wspólnemu naszej Ojczyzny.

Abp Józef Kupny jako Wielki Kanclerz Papieskiego Wydziału Teologicznego będzie uczestniczyć w uroczystości zakończenia roku akademickiego na PWT 25 czerwca br.

http://ekai.pl/wydarzenia/komentarze/x68048/chce-wspolpracowac-ze-wszystkimi-dla-dobra-kazdego-czlowieka/

http://wroclaw.gosc.pl/doc/1597327.Abp-Jozef-Kupny-objal-archidiecezje-wroclawska

http://www.radiorodzina.pl/wiadomosci/7285/

http://www.radiorodzina.pl/poranny-gosc/archiwum/

MW

Fot.: Tomasz Lewandowski