Slide background
Slide background

Dyrektor Biblioteki

Ks. dr Jerzy WITCZAK

 

witczakPochodzi z Wrocławia. Święcenia kapłańskie przyjął 22 maja 1982 roku we Wrocławiu. Studiował na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej (magister inżynier) oraz w Papieskim Wydziale Teologicznym (magister i licencjusz teologii). Studia specjalistyczne kontynuował w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (doktor nauk filozoficznych).

W latach 1982–1986 pracował jako wikariusz kolejno w parafiach: pw. Ducha Świętego w Bielawie i Świętego Jana Chrzciciela (katedra) we Wrocławiu, kontynuując jednocześnie studia na PWT we Wrocławiu na poziomie licencjackim. W latach 1986–1991 odbył specjalistyczne studia magistersko-doktoranckie na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Po powrocie z Lublina pracował przez dwa lata jako wikariusz w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny na Piasku we Wrocławiu.

W roku 1993 obronił pracę doktorską i otrzymał tytuł doktora filozofii. Od roku akademickiego 1992/1993 prowadzi na PWT wykłady i ćwiczenia z logiki, metodologii nauk i filozofii przyrody, od roku 1993 jest adiunktem. W tym samym roku przyjął funkcję wicedyrektora, a od grudnia 1995 r. – dyrektora Biblioteki PWT i MWSD. Pełni funkcję Przewodniczącego Federacji Bibliotek Kościelnych FIDES.

Kontakt

pl. Katedralny 14,
50-329 Wrocław,
tel. 71 321 41 71 w. 50
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.