Slide background
Slide background

Prorektor ds. studenckich

Ks. dr hab. Norbert JERZAK

Ks. dr hab. Norbert Jerzak urodził się w 1974 r. w Bogatyni. W maju 1999 r. obronił pracę magisterską z Historii Kościoła pod kierunkiem ks. prof. dr. hab. Józefa Swastka, pt. „Dzieje  duszpasterstwa parafialnego w okręgu Kąty Wrocławskie w latach 1579 – 1723 w świetle wizytacji biskupich”. Święcenia kapłańskie przyjął 25 maja 1999 r.

W czasie pracy duszpasterskiej odbył studia doktoranckie na Papieskim Fakultecie Teologicznym we Wrocławiu zwieńczone rozprawą doktorską pod kierunkiem ks. prof. dr. hab. Mieczysława Koguta pt. „Życie religijne wiernych parafii Kąty Wrocławskie w latach 1653 - 1945”. Po obronie pracy doktorskiej został zatrudniony jako adiunkt na Papieskim Wydziale Teologicznym w Instytucie Historii Kościoła przy Katedrze Historii  Kościoła w Średniowieczu. Zainteresowania naukowe prorektora koncentrują się wokół działalności duszpasterskiej na Śląsku w czasach nowożytnych.

Praca nad historią Kościoła i badanie dziejów duszpasterstwa w poszczególnych regionach Śląska dały w efekcie publikacje popularno-naukowe, recenzje i uczestnictwa w sympozjach naukowych. Najważniejsze publikacje książkowe to: „DŁUŻYNA. Dzieje katolickiej i ewangelickiej parafii”, wydana w 2010 r., „SULIKÓW. Historia katolickiej i ewangelickiej parafii”, wydana w 2011 r. oraz praca habilitacyjna „Duszpasterstwo parafialne w archiprezbiteracie bogacickim w latach 1749 – 1924” wydana w 2011 r.

Tytuł doktora habilitowanego uzyskał w listopadzie 2011 roku. Obecnie jest Kierownikiem Katedry Historii Kościoła w Czasach Nowożytnych i Współczesnych.

Kompetencje

  • stypendia: 
    • dla osób niepełnosprawnych, 
    • za wyniki w nauce i naukowe,
  • zapomogi losowe;
  • przedłużenie płatności za studia i innych opłat;
  • nadzór działalności Samorządu Studenckiego i Kół Naukowych

Biura Prorektorów

ul. Katedralna 9
tel. 71 327-12-00 w. 27
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.