Slide background
Slide background

Sekretarz Generalny

Ks. dr Piotr DUDA

foto sekretarzPochodzi z Wrocławia z parafii pw. św. Bonifacego. Święcenia Kapłańskie przyjął 27 maja 1995 roku w Legnicy.
Studia specjalistyczne (licencjat) z teologii moralnej odbył we Wrocławiu. Studia doktoranckie zakończył w 2010 roku na Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu w Rzymie rozprawą „La solidarietà nella società contemporanea. Giovanni Paolo II e i Vescovi italiani” (Solidarność we współczesnym społeczeństwie. Jan Paweł II i Biskupi włoscy).

 

Posługiwał jako wikariusz w Szczawnie Zdroju, parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Zgorzelcu oraz w Modenie w parafii Ss. Faustino e Giovita. Był również proboszczem w Serramazzoni (archidiecezja Modena).

 

Po powrocie do Polski w 2010 roku był rzecznikiem prasowym diecezji legnickiej oraz notariuszem Legnickiej Kurii Biskupiej.

 

Od 1 września 2017 r. pełni funkcję Sekretarza Generalnego Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

 

Kompetencje

  • nadzór nad pracą Dziekanatu
  • sprawy związane z egzaminami magisterskimi, licencjackimi i doktorskimi oraz postępowaniem habilitacyjnymi i postępowaniem o nadanie tytułu profesora;
  • organizacja studiów i roku akademickiego;
  • wydawnictwa PWT.

Biuro

ul. Katedralna 9
tel. 71 327-12-00 w. 28
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.