Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu Uczelnią równych szans
O PROJEKCIE
Projekt Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu Uczelnią równych szans jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, Oś Priorytetowa III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych.
Celem projektu jest zniwelowanie barier dostępności dla studentów i pracowników uczelni z niepełnosprawnościami poprzez wsparcie zmian organizacyjnych i podnoszenie świadomości i kompetencji kadry uczelni z zakresu niepełnosprawności poprzez realizację działań mających na celu zapewnienie przez uczelnię dostępności komunikacyjnej administrowanych stron internetowych, narzędzi informatycznych, procedur kształcenia w kształceniu na poziomie wyższym, wprowadzenie do programów kształcenia modyfikacji zapewniających ich dostępność dla studentów z niepełnosprawnościami oraz działań z zakresu dostępności architektonicznej w okresie od 1.10.2021 do 30.09.2023 24 m-ce dla ścieżki MINI.
W ramach projektu przewidziano realizacje zadań:
Poprawa dostępności struktury organizacyjnej poprzez poszerzenie zakresu działalności w PWT
Poprawa dostępności i likwidacja barier w obszarze architektury w PWT
Poprawa dostępności i likwidacja barier w obszarze procedur i dokumentów horyzontalnych w PWT
Poprawa dostępności i rozwój zaplecza technologicznego i obszarze technologii wspierających w PWT
Poprawa dostępności i realizacja wsparcia edukacyjnego osób z różnymi niepełnosprawnościami w PWT
Realizacja szkoleń podnoszących świadomość niepełnosprawności dla kadry dydaktycznej, administracyjnej i zarządzającej w PWT
Planowane efekty:
- Ułatwienie osobom z niepełnosprawnością udziału w procesie dydaktycznym przez wdrożenie procedur wsparcia edukacyjnego poprzez wdrożenie odpowiednich procedur, regulaminów w PWT.
- Zniwelowanie barier dostępności w procesie edukacji dla osób z niepełnosprawnością przez utworzenie punktu obsługi osób niepełnosprawnych i rozszerzenie Działalności Pełnomocnika w PWT.
- Zniwelowanie barier dostępności dla osób z niepełnosprawnością przez opracowanie strony internetowej, zgodnej ze standardami dostępności WCAG 2.1.
- Wdrożenie oprogramowania spełniającego kryteria dostępności.
- Zniwelowanie barier dostępności przez konsultacje ze specjalistami w PWT.
- Likwidację barier architektonicznych poprzez realizację prac adaptacyjnych w celu zwiększenia dostępności.
Okres realizacji projektu: od 01.10.2021 – 30.09.2023 r.
966 078,76 zł - Wkład Funduszy Europejskich
995 968,76 zł – Wartość projektu